Sprawozdanie z festynu rodzinnego

2013-06-13 22:11

III FESTYN RODZINNY W MIEJSKIM PRZEDSZKOLU NR 66 W KATOWICACH - 7.06.2013r.

07 czerwca 2013r. na terenie Miejskiego Przedszkola Nr 66 w Katowicach odbył się III Festyn Rodzinny. W słoneczne piątkowe popołudnie Dyrektor Przedszkola Pani Dorota Kosowska zaprosiła do wspólnego świętowania przedszkolaki oraz ich rodziny. Do dyspozycji gości były liczne atrakcje zarówno dla dzieci jak i dorosłych. Dzieci mogły wyszaleć się w dmuchanym zamku, oraz w licznych konkursach i zabawach. Dla dzieci oraz rodziców wystąpił zespół muzyczny Bajery, który został entuzjastycznie przyjęty przez zgromadzoną widownię. Dużą atrakcją było; malowanie twarzy , malowanie obrazów w wirówce , pokaz pierwszej pomocy - RKO, wata cukrowa. Każdy przedszkolak mógł otrzymać zwierzątko ze skręconych baloników. Niezwykłe emocje wzbudziła zabawa w symulatorze lotów, gdzie można było sprawdzić swoją odwagę. Wśród zaproszonych gości nie mogło zabraknąć policjantów i ich czworonożnego podopiecznego z Komendy Miejskiej Policji w Katowicach. Można było zasiąść za kierownicą motoru policyjnego , wozu policyjnego, ambulansu pogotowia ratunkowego, wozu strażackiego. Każdy mały chłopiec chce zostać strażakiem, dlatego przybycie strażaków z Ochotniczej Straży Pożarnej w Szopienicach został przyjęty z prawdziwym "szaleństwem". Każdy malec chciał być kierowcą wozu strażackiego oraz poznać jego tajniki. Na spragnionych odpoczynku dzieci czekała miła przejażdżka na koniach. Przez cały czas trwania pikniku Pani Biedroneczka Ania - z zaprzyjaźnionej biblioteki w Mysłowicach, rozdawała dzieciom słodycze i zakładki do książek z czarodziejskiego koszyczka, zapewniając rozkosze podniebienia, ale również zachęcając do czytania książek. Pracownicy przedszkola zatroszczyli się również o żołądki gości serwując smaczny żurek w chlebkach przygotowany przez Panie kucharki oraz kiełbaski i krupnioki z grilla, chleb ze smalcem i ogórek. Na deser w mini kawiarence można było spróbować pyszne ciasta, desery upieczone przez Pracowników przedszkola oraz kawę, herbatę. Aby dopełnić szczęścia naszych przedszkolaków nauczycielki malowały na buziach maluchów wybrane przez nich motywy i postaci z bajek. Długa, długa, długa kolejka ustawiała się do loterii fantowej, gdzie każdy los wygrywał , a dodatkowo na zakończenie festynu można było wygrać nagrody specjalne m.in. rower, zestawy zabawek, bony upominkowe do Pizzerni Maccolino.
Wszyscy podopieczni Miejskiego Przedszkola Nr 66 w Katowicach bawili się wyśmienicie w towarzystwie troskliwych rodziców, nauczycieli oraz przyjaciół Przedszkola. W tym dniu pomalowane, uśmiechnięte buzie i szeroko otwarte oczy Przedszkolaków odzwierciedlały wspaniałą atmosferę wesołej zabawy na Festynie. Każdy znalazł coś dla siebie – dla ciała i ducha.

Opracowała:

Danuta Pająk