Tydzień dla Ziemi

2013-04-09 22:52
W dniach 22-25.04.2013 roku w naszym Przedszkolu odbędzie się Tydzień dla Ziemi. Szczegółowy program:
 
  •  poniedziałek 22.04 - SPRZĄTANIE ŚWIATA - każda grupa odpowiednio przygotowana i wyposażona: we worki oraz rękawiczki jednorazowe, będzie oczyszczała ze śmieci mały skrawek wydzielonego odcinka drogi na "Bagier". Ma to na celu: wdrażanie dzieci do odpowiedzialnego zachowania się w stosunku do przyrody: NIEŚMIECENIA W MIEJSCACH PUBLICZNYCH.
  • wtorek 23.04 - ZIELONY DZIEŃ W PRZEDSZKOLU - BAL ZIELONYCH - zapraszamy do przebrania dzieci w rzeczy w kolorze zielonym, przystrojenia je w elementy przyrodnicze ( listki, grzybki, kwiatki, skrzydełka, itd.). Cel: poprzez zabawę, gry i taniec przybliżanie dzieciom elementów wiedzy ekologiczno-przyrodniczej.
  • środa 24.04 - Udział dzieci w przedstawieniu ekologiczno - przyrodniczym w wykonaniu dzieci ze Zespołu Szkół Specjalnych Nr 7 oraz dzieci z Miejskiego Przedszkola nr 66 w Katowicach oraz we występie Zespołu Muzycznego "7" ze Zespołu Szkół Specjalnych Nr 7 w Katowicach. Cel: integracja dzieci.
  • czwartek 25.04 - Udział dzieci w Konkursie ekologiczno - przyrodniczym pt.: "Przyroda wokół nas" - dla dzieci 5/6 letnich z MP nr 66, 60, 65, 56, grypy z Domu Wychowawczo - Opiekuńczego sióstr Boromeuszek w Szopienicach oraz Szkół Podstawowych 42 i 44 (grupy zerowe). Cel: utrwalenie wiadomości przyrodniczo-ekologicznych, wdrażanie dzieci do podejmowania wspólnych działań na rzecz przyrody i ekologi.

Udział dzieci z grupy Króliczki i Słoneczka w przedstawieniu ekologiczno-przyrodniczym dla seniorów z Klubu Seniora w Szopienicach.

- piątek 26.04 - NIEBIESKI DZIEŃ W PRZEDSZKOLU - WODA WOKÓŁ NAS - zapraszamy do przebrania dzieci w rzeczy w kolorze niebieskim. Cel: przybliżanie dzieciom podczas zajęć, zabaw, gier ekologicznych elementów wiedzy dotyczącej zasobów wody, jej znaczenia dla życia ludzi i zwierząt na ziemi.

—————

Powrót


KontaktyMiejskie Przedszkole nr 66
ul. Brynicy 50
40-353 Katowice


tel. 32/256-97-28


Przedszkole nr 66 w Katowicach